A Nyugdíjasegyetem 2020. tavaszi szemeszterének programja

Elmarad a március 17-i nyugdíjasegyetemi előadás a GYIK-ban!

A Soproni Egyetem és a Kisalföld közös sorozata, a Soproni Nyugdíjasegyetem legközelebbi előadása március 17-én, kedden lenne a GYIK Rendezvényházban. A koronavírussal kapcsolatos elővigyázatosság miatt azonban elmarad a keddi program, ugyanis az idősebb korosztály a legveszélyeztetettebb, emiatt nem ajánlott számukra a nagyobb közösségben való együttlét. Az előadásokat a későbbiek folyamán fogjuk megtartani, azok időpontjáról a Soproni Egyetem honlapján és a Kisalföld hasábjain időben értesülhetnek a nyugdíjasegyetem hallgatói.

A SOPRONI EGYETEM

S O P R O N I N Y U G D Í J A S E G Y E T E M E

TIZENKILENCEDIK SZEMESZTER

SOPRON, GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI KÖZPONT (GYIK)

Az on-line regisztráció ide kattintva elérhető!

2020. február 17. (hétfő!!!) 15.30

Prof. Dr. SZARKA LÁSZLÓ a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, Sopron

Eötvös Loránd velünk élő öröksége – halálának 100. évfordulójára emlékezve.

2020. március 3. (kedd) 15.30

Prof. Dr. BALÁZS JUDIT CSc. professzor emerita – Soproni Egyetem, Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar, Nemzetközi és Regionális Gazdaságtani Intézet

A XXI. század biztonságpolitikai kihívásai a Közel- és Közép-Keleten – Törökország szerepe.

2020. március 17. (kedd) 15.30 - ELMARAD! ELMARAD! ELMARAD! ELMARAD!

Dr. habil. VARGA LÁSZLÓ PhD. egyetemi docens, dékán – Soproni Egyetem, Benedek Elek Pedagógiai Kar, Neveléstudományi és Pszichológiai Intézet

Mi van az unokád fejében? ... egy kis neuropedagógia nagyszülőknek

2020. március 31. (kedd) 15.30

Dr. BORZA SÁNDOR PhD. egyetemi docens, Soproni Egyetem, Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar, Fizika és Elektrotechnika Intézet

A kvantuminformatika rejtélyes világa

2020. április 14. (kedd) 15.30

Dr. HADARICS TIBOR c. egyetemi docens, magánkutató, Soproni Egyetem, Erdőmérnöki Kar, Vadgazdálkodási és Gerinces Állattani Intézet

Trogonok, tangarák, tukánok. – Egy zöld ország tarka madarai

2020. április 28. (kedd) 15.30

Dr. KOVÁCS IMRE PhD. osztályvezető főorvos, c. egyetemi docens – Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet, Soproni Gyógyközpont Kardiológiai–Belgyógyászati Összevont Osztály, Pécsi Tudományegyetem Kórélettani Intézet

Út az infarktusig. – Megelőzés! Diagnózis. Kezelés.

Prof. Dr. h. c. Dr. FARAGÓ SÁNDOR DSc.

rector emeritus