GAINup!: SmartCity - a jövő okos városa

A GAINup! egy két órás rendezvény a Búgócsiga nevű helyen Sopronban, amelyen meetup-formátumban dolgozunk fel érdekes témákat. A nyilvános és ingyenes rendezvényt a soproni gazdaságinformatikus képzésért felelős SKK Informatikai és Gazdasági Intézet valamint az egyetem hallgatóit tömörítő Richter Réz Géza Szakkollégium közösen szervezi. A rendezvényt azért hozták létre, hogy legyen egy hely ahol kutatók, hallgatók, cégek képviselői közösen tekinthetnek át innovatív témákat, tágítva egymás látókörét. A két órás alkalmakon 3-4 vitaindító előadás hangzik el különböző szakemberek részvételével, amelyeket egy rövid kerekasztal-beszélgetés után kötetlen beszélgetés követ. A rendezvényen a részvétel ingyenes.

GAINup!

A rendezvényen köszöntőt mond Dinnyés Álmos, a Soproni Egyetem kancellárja. A rendezvényt Bacsárdi László, az Informatikai és Gazdasági Intézet intézetigazgatója nyitja meg.

Felkért vitaindító előadók:
- Kovács Kálmán, a Jövő Internet Nemzeti Technológiai Platform Smart City tagozatának elnöke
- Kovács Benedek, Ericsson Magyarország
- Karner Gábor, a Sopron Holding Zrt. képviseletében, az Ipari Zóna Kft.
ügyvezetője
- Erdei Imre, ÚNKP-ösztöndíjas gazdaságinformatikus hallgató