Hidrológiai konferencia a Soproni Egyetemen

“Improving the theoretical underpinnings of hydrologic models” címmel, 33 résztvevővel zajlott hidrológiai konferencia és workshop 2018. április 15-18 között a Soproni Egyetem Ligneum Látogatóközpontjában.

A workshop a második ilyen hidrológiai modellezési témájú rendezvény (az elsőt 2016 áprilisában az olaszországi Bertinoroban rendezték), amely a hidrológiai modellezés alapjainak fejlesztésével foglalkozik. A legújabb hidrológiai modellekben lezajló fejlődést nyomon követő konferencia innovatív kutatásokat mutat be egy neves, és fejlesztésben aktívan részt vevő hidrológus csoport előtt. Az előadásokhoz kapcsolódó hatékony műhelymunka jelentősen felgyorsítja a hidrológiai modellek szisztematikus fejlesztését.

hidrologia

A konferencia szervezőbizottsága: Nans Addor (University of East Anglia, UK), Gemma Coxon (University of Bristol, UK), Björn Guse (GFZ, Germany), Lieke Melsen (Wageningen University, Netherlands). A Soproni Egyetem részéről Gribovszki Zoltán, Kalicz Péter és Csáki Péter vettek részt a workshop szervezésében és munkájában.