MADÁRÉNEKKEL KEZDŐDÖTT A SOPRONI NYUGDÍJASEGYETEM

A Soproni Nyugdíjasegyetem őszi szemeszterének hallgatóit prof. dr. Faragó Sándor köszöntötte a GYIK Rendezvényházban. Mint mondta, ötszázan regisztráltak.

DSC07869_2.jpg

Külön üdvözölte a 90 év feletti hallgatókat, Somlai Andrásnét és Stréhn Józsefet.
– Feleségemmel imádjuk a madarakat. Kertes házunk van, fészkeltek is már nálunk énekes madarak. Épp ezért igen örültünk, hogy a Soproni Nyugdíjasegyetem őszi  szemeszterének első előadása a madárének ismeretlen világáról szólt. Az előadó, dr. Winkler Dániel értekezése sok újdonságot és érdekességet tartalmazott – mondta Nagy Béla nyugdíjas vasutas, aki 2013 óta rendszeres hallgatója a rendezvénysorozatnak. – Ilyen volt például a madarak hangképzésének a leírása, vagy az, hogy egy időben akár két hangot is képesek kiadni magukból. Így ha akarnak, a madarak önmagukkal énekelhetnek duettet. Az is tetszett, hogy hallhattunk részleteket a nagy zeneszerzők madárének ihlette muzsikájából is. Ezek után felvetődik a kérdés, vajon ki a legnagyobb zeneszerző: az énekes madár vagy az ember? Az előadó ígéretéhez híven, ismeretlen, de csodálatos világ tárult fel előttünk a madárének lassított felvétele révén is. (Az előadásról részletes összeállításunk a Kisalföld Ezüstkor rovatában olvasható.)