Esemény neve NFI Egyetemi Filmklub - AZ ÉN XX. SZÁZADOM
Kategória Benedek Elek Pedagógiai Kar
Típus Kari rendezvények
Helyszín 9400 Sopron, Ferenczy J. u. 5. E/1 előadó

Folytatódik a Nemzeti Filmintézet és a Soproni Egyetem közös vetítés- és beszélgetéssorozata

A 2023/24-es tanév őszi szemeszterének első rendezvényén

ENYEDI ILDIKÓ: AZ ÉN XX. SZÁZADOM

című filmjét vetítjük.

A XX. század szilveszterén két ikerlány, az anarchista Lili és a léha erkölcsű luxusnő, Dóra, valamint az őket egységként szerető Z. úr egyszerre érnek az Orient expresszen a magyar országhatárra. Edison találmányainak igézetében pergő történetük speciális „boldogságkutatás”, a „tömeggyilkos század” visszaperlése az állandóan változó világ, a létezés csodájától. Tarkovszkij csodálatos színésze, Oleg Jankovszkij egy fiatal lengyel színésznővel, Dorotha Segdával alkotott felejthetetlen kettőst.

Enyedi Ildikó trendekbe nem illeszthető, tündéri, ironikus fényfilmje 1989-ben Cannes-ban Arany Kamera-díjat nyert.

Az Egyetemi Filmklub vezetője: Dr. Molnár Csilla egyetemi docens

Vendégelőadó: Dr. Márfai Molnár László művészetfilozófus

A vetítés helyszíne: Soproni Egyetem BPK E/1 előadó

A vetítés időpontja: 2023. 09. 26. 18.00

A Filmklubba a SOE minden karáról szeretettel várjuk az egyetemi polgárokat, oktatókat, munkatársakat.

Esemény küldése e-mailben E-mail cím
Esemény importálása saját naptárba letöltés