MECHATRONIKAI ÉS INFORMATIKAI TÁBOROKAT TARTOTTAK AZ Simonyi Karon

Véget értek a négynapos "Így játszanak a mérnökök" és az "Infós tábor" elnevezésű, diákoknak tartott mechatronikai és informatikai tematikus bentlakásos táborok, melyeket a Simonyi Károly Kar munkatársai tartottak az adott területek iránt érdeklődő fiataloknak 2019. július 15-18. között a Soproni Egyetemen.

Összesen közel 40 gyerek vett részt az izgalmas 4 nap programjain, melyek között olyan izgalmas kalandok szerepeltek mint például Lego robot programozás, Nézzük meg a Marsot! csillagászati bemutató, mechatronikai laborbemutató, éjszakai geocaching, fizika bemutató, programozás, valamint olyan érdekes előadásokon vehettek részt a diákok, mint Kvantuminformatika előadás, Biztonság mindenekelőtt - az informatikai biztonság kérdései, Mit jelent az Ipar 4.0?, Ligneum Látogatóközpont + NRRC titkai.

Az M1 Ma délután című műsorában adásba került beszámoló a Mechatronika táborról az alábbi linken tekinthető meg:
(a vonatkozó rész 9:20-nál kezdődik)