Nemzetközi tudományos konferencia az LKK-n a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából

2017. november 9-én (csütörtökön) rendezi meg a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara hagyományos nemzetközi tudományos konferenciáját a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Kar épületében (Sopron, Erzsébet u. 9.).

A konferencia címe:  Geopolitikai stratégiák Közép-Európában

Szervező:  „A Soproni Felsőoktatásért” Alapítvány

Társszervező:  Nemzetstratégiai Kutatóintézet (NSKI)

A konferencia programja:

09.00–09.50  Regisztráció

10.00–10.10  Megnyitó, köszöntő

10.10–12.00  Plenáris előadások

12.00–13.45  Ebédszünet

14.00–18.00  Szekcióülések

A délelőtti plenáris előadások:

10.10–10.50  Dr. Sass Magdolna tudományos főmunkatárs (MTA KRTK); egyetemi docens (BGE): Kelet-Közép-Európa kitörési lehetőségei a világgazdaságban a globális értékláncok korában (angol nyelvű előadás)

10.50–11.30  Dr. Péti Márton szakmai főtanácsadó (NSKI); egyetemi docens, intézetigazgató (BCE Geo Intézet): Nyugat és (Távol-)Kelet között: Új geopolitikai kilátások Közép-Európában és a Kárpát-medencében (angol nyelvű előadás)

11.30–12.00  Dr. Princzinger Péter vezérigazgató-helyettes (Magyar Turisztikai Ügynökség): Magyarország Közép-Európa turisztikai térképén (magyar nyelvű előadás)
A délutáni szekcióülések beosztása megtekinthető a konferencia hivatalos oldalán:
konf.lkk.uni-sopron.hu

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk a konferenciára!