Prof. Dr. Faragó Sándort akadémikus Urat köszöntöttük

A közelmúltban családja, tanárai, pályatársai, korábbi munkatársai, a helyi és országos tudományos élet képviselői jelenlétében ünnepeltük Prof. Dr. Faragó Sándor rector emeritust, a Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományok Osztályának Levelező Tagjává választásának alkalmából.

Az ünnepeltet dr. Veres András megyéspüspök köszöntötte, aki egyebek mellett kiemelte gyümölcsöző együttműködését akadémikus Úrral, és a Szent Pál katolikus szakkollégiumnak nyújtott fáradhatatlan támogatását. Prof. Dr. Fábián Attila rektorként és egykori növendékeként mondta el ünnepi gondolatait, melyben megköszönte az elmúlt években a Soproni Egyetemért végezett fáradhatatlan munkáját és ehhez kapcsolódóan az egyetem tudományos életéért végzett tevékenységét. A kulturális műsorszámokat és a tudományos élet képviselőinek további jókívánságait követően Prof Dr Faragó Sándor meghatódottan mondott köszönetet a szenátusi teremben helyet foglaló vendégeknek, majd  kötetlen formában folytatódott az ünnepi esemény, amelyről fotógalériánk az alábbiakban látható. Fotók: Pluzsik Tamás.