Roller Kálmán emléktábla avatás - Meghívó

A Geo-Environ Környezetvédő Egyesület és a Soproni Egyetem együttműködésében 2021. június 24-én, Dr. Roller Kálmán emléktáblát avatunk, melyre tisztelettel várunk minden kedves érdeklődőt. Roller Kálmán vezetésével menekült Kanadába a főiskola hallgatóinak és oktatóinak egy része az 1956-os szabadságharc leverése után; neki köszönhető, hogy Vancouverben, az University of British Columbián létrehozott Sopron Divisio keretében, magyar nyelven szerezhettek erdőmérnöki diplomát a kivándorolt diákok. Erdészeti kutatásai nemzetközi szinten elismertté tették, emellett haláláig a torontói magyar csoport oszlopos tagja volt. Munkássága elismeréseként a Nyugat-magyarországi Egyetem díszpolgári kitüntetést adományozott számára. Az emléktábla avatással tisztelgünk előtte és a hallgatók, oktatók 1956-os forradalomban és az azt követő időszakban tanúsított szakmai és emberi helytállása előtt.

Időpont:

2021. június 24.

11.30-kor

Helyszín:

Sopron, Zsilip u. 17. (Zsilip u. - Frankenburg út sarok)

Roller Kálmán és családja utolsó soproni lakhelyén.

Fotó: Soproni Egyetem Szenátusi terme