Tóth György a Soproni Egyetem Közalkalmazotti Tanácsának új elnöke

Dr. Czeglédy Tamás, a Közalkalmazotti Tanács eddigi elnökét prof. dr. Náhlik András rektor kinevezte a Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar dékánjává, így a Tanács június 24-i ülésén lemondott elnöki megbízatásáról.

A korábbi elnök előterjesztésére a Közalkalmazotti Tanács tagjai egyhangúlag választották meg új elnökké Tóth György mérnöktanárt, a Soproni Egyetem Faipari Tanüzemének vezetőjét.

Tóth György 1985 óta dolgozik az egyetem közalkalmazottjaként,  a Közalkalmazotti Tanács munkájában 1996 óta vesz részt az SKK (korábban FMK) közalkalmazottjainak bizalmából. Korábban egy rövid ideig (2003-2004) KT elnökeként is tevékenykedett.

Az új elnök elmondta, hogy szeretné a korábbi elnök által végzett munkát hasonló színvonalon folytatni, hogy hitelesen képviselhesse a közalkalmazottakat a döntéshozatalok során.

Tóth György az elnöki szerepet 2019. július 1-től 2022. április 4-ig, a Közalkalmazotti Tanács  mandátumának lejártáig töltheti be.

A megbízatásához gratulálunk, eredményes munkát kívánunk!