Hírek
A Soproni Egyetem hallagtóinak látogatása a Velencei Biennálén
A Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Biennálé (La Biennale di Venizia) az olaszországi Velencében két évente megrendezésre kerülő, a világ legrangosabb kortárs művészeti eseménye. A kiállítást 1895-ben rendezték meg először a ma is a Biennálé kiállítóhelyeként szolgáló Giardiniben. Az esemény rangját és népszerűségét mutatja, hogy egyre több nemzet jelentkezik azzal a céllal, hogy alkotóit bemutassa a művészet egyik európai fővárosában, Velencében.
Egy kreatív nap a Soproni Egyetemmel Budapesten
A Fuga – Budapesti Építészeti Központban, mutatkozik be a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Kara.
2024. november 27. szerdán délután rendezik meg a fővárosban a Kreatívipar 1.0 szimpóziumot, melyen pörgős és érdekes előadások várják az érdeklődőket.
Soproni Nyugdíjasegyetem - Hogyan csökkenthető az ökológiai lábnyom?
A Soproni Nyugdíjasegyetem legutóbbi előadásán dr. Polgár András, az Erdőmérnöki Kar, Környezet- és Természetvédelmi Intézetének egyetemi docense arról értekezett hogyan csökkenthető az ökológiai lábnyom? Egyben bemutatta a Soproni Egyetem "zöld" stratégiáját.
100 éves a Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézetének Püspökladányi Kísérleti Állomása
A Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézetének (SOE ERTI) Püspökladányi Kísérleti Állomása 1924. október 1-én kezdte meg működését azzal a céllal, hogy a szikes, kötött talajú területek fásítási lehetőségeit kutassa és kidolgozza. Ennek a jeles évfordulónak alkalmából jubileumi tudományos konferencia és koszorúzási ünnepség keretében emlékeztek meg a kísérleti állomás 100 évének működéséről, az elért tudományos eredményeiről, valamint napjainkban, az erdészeti kutatásban betöltött szerepéről, jelentőségéről.
Elindult a IX. Bázisiskolai Faipari Verseny a Soproni Egyetemen
Egy egészségesebb jövőért tanácskoztak a Soproni Egyetemen -„Egy Egészség Nap” Konferencia
A biológiai sokféleség megóvása és a környezetünk egészségének fenntartása az emberek közös érdeke. Sikereket elérni ezen a téren csak együtt gondolkodva és együtt dolgozva lehet. A Soproni Egyetem kutatási projektjei, oktatási feladatai és társadalmi szerepvállalása során is azt vallja.
Zenetörténeti pillanat : először muzsikált együtt a Juventus Fúvószenekar és a Hunyadi AMI
Mindez a Ligneumban, a Kockásfülű nyúl társaságában az Országos Rajzfilmünnep soproni nyitányaként.
Kiváló kutatási infrastruktúra díj a Soproni Egyetem Erdészeti és Faipari Innovációs Központnak
A Soproni Egyetem Erdészeti és Faipari Innovációs Központja elnyerte a „kiváló kutatási infrastruktúra” díjat, amelyet a Nemzeti Kutatási Infrastruktúra Bizottság (NKIB) ítélt oda. Az elismerés a központ kiemelkedő kutatási tevékenységét és infrastruktúráját díjazza, amely hozzájárul a fenntartható fejlődéshez és az innovációhoz. Az elismerés kiemeli, hogy a hazai erdészeti és faipari kutatások döntően a Soproni Egyetemen valósulnak meg.
Új kutatási együttműködés indult a Soproni Egyetem és a HUN-REN között
Újabb, a klímaváltozás megértését támogató, innovatív tudományos eredmények elérését tűzte célul az az együttműködési megállapodás, amelyet a Soproni Egyetem írt alá a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézetével (HUN-REN FI) az erdészeti, a föld és űrtudományok területén végzett kutatások összehangolására. A Soproni Egyetem Magyarország első klímapozitív egyetemeként kiemelt figyelmet fordít a klímaváltozás kutatására, és elkötelezetten szerepet vállal a fenntartható jövő építésében.