A 2023/2024-es tanév első félévében is meghirdeti közös kurzusait a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem
A fenntarthatóság ma már nemcsak választási lehetőség, hanem elengedhetetlen bolygónk védelme szempontjából. Korunk kihívásaira reagálnak a Szegedi Tudományegyetem, Miskolci és Soproni Egyetem közösen meghirdetett kurzusai.
A 2021 őszén indult program a 2023/2024-es tanév első félévében is folytatódik. A hallgatók hét különböző téma közül választhatnak, melyek széles sprektrumon vizsgálják a fenntarthatóság kérdéseit. A kurzusokhoz nincs szükség előképzettségre, a hallgatók szaktól függetlenül jelentkezhetnek.
A tanfolyamokat témáik aktualitása mellett innovatív módszertan jellemzi. Az elméleti ismereteket a hallgatók egyéni tudásukhoz, korábbi ismereteikhez és tanulási tempójukhoz alkalmazkodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból sajátíthatják el, ami rendkívül rugalmas tanulási élményt biztosít egy különleges online térben: a Dexter Kft. új felületet fejlesztett a tanulási molekulák elsajátításához. A CourseGarden nemcsak az önálló online tanulásban segít, hanem a PwC módszertani tanácsainak segítségével új élményt is nyújt az oktatóknak és a hallgatóknak.
Mi teszi ezeket a kurzusokat kooperatívvá? A tananyag online, egyénileg történő elsajátításán túl a kurzusok teljesítéshez különböző projektfeladatok elkészítése szükséges, amelyeket a hallgatók csapatban, egymással együttműködve végeznek.
A 2023/2024-es tanév első szemeszterében induló kurzusok:
A környezettudatos vállalkozások fenntartható működésének joga: Esettanulmány keretében a vállalkozás CSR kampányának megtervezése figyelve a jogszabályi és a vállalkozás elvárásainak történő megfelelésre, valamint az etikai elvekre. Oktató: Dr. Árvai Gergő (SZTE)
Alkalmazkodó mezőgazdaság: A talaj-víz-növény rendszer komplex szemléletének elsajátítása, a talajegészség fontossága. Oktató: Dr. Hupuczi Júlia (SZTE)
Digitális fenntartható médiakommunikáció: A fenntarthatóság hatékony digitális kommunikációja környezeti és társadalmi problémákon keresztül. Oktató: Dr. Faragó László (ME)
Fenntarthatóság a gyakorlatban: A társadalmi, környezeti igények felismerése és egy non-profit szervezet számára fenntarthatósági stratégia kidolgozása. Oktató: Dr. Gébert Judit (SZTE)
Fenntartható városok a gyakorlatban: A közvetlen környezetünkben az életminőséget veszélyeztető tényezők azonosítása, az egyén felelőssége. Oktató: Dr. Horváth Adrienn (SOE)
Fenntartható vígazdálkodás (angol nyelven): A tiszta ivóvíz biztosítását veszélyeztető tényezők és az ismert megoldási lehetőségek. Oktató: Dr. Tóth Márton (ME)
Geoparkok, geoturizmus (angol nyelven): A geoparkokkal, geoturizmussal, valamint az alapvető földtudományi ismeretekkel kapcsolatos ismeretek. Oktató: Pappné Dr. Vancsó Judit (SOE)
További részletek és jelentkezés a kooperatív kurzusok oldalán.
A kurzusokra 2023. szeptember 10-ig lehet jelentkezni.
A képzés megvalósítását az RRF-2.1.2-21-2022-00011 azonosítószámú, A Soproni Egyetem digitális transzformációja az oktatásban (SOE – DTO) 2022-2026 projekt támogatja. A projekt Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Meghívó a Magyar-Afrika Hét Oktatási és Nemzetközi Fejlesztési Napjára 2024. október 16. Budapest
- Felavatták a helyreállított Erzsébet forrást a Soproni Egyetem Botanikus Kertjében
- Pannónia Ösztöndíjprogram - Egyedülálló nemzetközi lehetőségek!
- Új, hiánypótló térkép készült Magyarország erdeiről - Bemutató videóval frissítve
- Egy őszinte este a vívásról – a Ligneum Pódium vendége: Gémesi Csanád
- Vasútkedvelőket és zenebarátokat is várt a Fészekalja zenés mesesorozat
- Fergeteges hangulat és teltház a Soproni Egyetemi Napon!
- A Soproni Egyetem szakemberei az erdők jövőjéről: hogyan alkalmazkodhatunk a klímaváltozáshoz?
- Lezárult a Soproni Egyetem „Tekerj velünk Selmecig!” kerékpáros programja
- Küzdelmes meccsen vereség a bajnokaspiráns ellen