Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron Vármegye Kereskedelmi és Iparkamaráinak elnökei, Nagykanizsa és Sopron városának Kereskedelmi és Iparkamarai vezetője és a Soproni Egyetem rektora írt alá megállapodást ma délelőtt a Soproni Egyetem campusán.
A felek egyetértettek, az eddigi együttműködést hosszú távon és szabályozottan kívánják folytatni. Cél a területi kamarák érdekeltségi körébe tartozó vállalkozások, civil szervezetek versenyképességének erősítése, a szakmai és vállalkozói ismeretek bővítése.
A Soproni Egyetem az intézmény labor és szakember kapacitását tudja a kamarák szolgálatába állítani. A Soproni Egyetem tudása a fához, az erdőhöz kapcsolódik, erdészeti és faipari képzéseink egyedülállóak, a rendező elv pedig intézményünkben a fenntarthatóság. Célunk, hogy az ipar és a természetközeli gazdálkodás egyensúlyát megteremtsük, ezért az egyetemnek is szüksége van ipari kapcsolatokra
– mondta el beszédében Prof. Dr. Fábián Attila rektor. Az intézmény célja, hogy valós piaci igényekre alapozó képzési kínálattal jelenjen meg az oktatási piacon.
A jövő a győri Széchenyi Egyetem, a Pannon Egyetem, a Soproni Egyetem és a Nyugat-dunántúl Kereskedelmi és Iparkamaráinak együttműködésében rejlik- hangzott el a rendezvényen. Így járulhat hozzá a felősoktatási intézmények tudástőkéje a terület vállalkozásainak fejlődéséhez.
Az együttműködési megállapodás aláírói
- Dr. Fábián Attila, rektor, Soproni Egyetem
- Pintér-Péntek Imre, elnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Polay József, elnök, Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara
- Horváth Vilmos, elnök, Soproni Kereskedelmi és Iparkamara
- Kovács Vince, elnök, Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
- Kovács Dezső, elnök, Zala Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Nyílt Nap a Soproni Egyetemen, december 4-én!
- Természetesen Veled Podcast Dr. Pogátsa Zoltánnal
- Advent a Soproni Egyetemen
- Soproni egyetemisták tervezik a SopronFest Soproni Egyetem Diákbérlet karszalagját
- Soproni Nyugdíjasegyetem - a zene volt a szemeszterzáró előadás témája
- KÖNVYBEMUTATÓ: FEKETE LAJOS AKADÉMIKUS ÉLETE ÉS MUNKÁSSÁGA
- CS4Region nyitó rendezvény
- 100 éves a Soproni Egyetem Erdészeti Tudományos Intézetének Püspökladányi Kísérleti Állomása
- A Soproni Egyetem hallagtóinak látogatása a Velencei Biennálén
- Kiváló kutatási infrastruktúra díj a Soproni Egyetem Erdészeti és Faipari Innovációs Központnak