A Soproni Egyetem oktatói a nemzetközi kutatói élvonalban

A Soproni Egyetem mérnöki tudományok területén tevékenykedő professzorai közül négyen is felkerültek 2024-ben a világ 217 ezer kutatójának munkásságát összegző Ioannidis-féle tudománymetriai rangsorba.

A lista a világ különböző tájairól származó kutatók idézettségi mutatóit egységes módszertan alapján értékeli, lefedve a tudományos területek széles spektrumát, az élettudományoktól a társadalomtudományokig. A 2024-es rangsorban 385 magyar kutató került fel a Career-long impact (életpálya alatti hatás) listára, és 301-en szerepelnek az Single-year impact (egyéves hatás) rangsorban. Ezek a kutatók szakterületükön jelentős tudományos hatást gyakoroltak, és munkájukat nemzetközi szinten is elismerik.

A Soproni Egyetem professzorai, akiknek tudományos munkáira a legtöbbet hivatkoztak az egész életpályára vonatkozóan:

217. Mátyás Csaba - Soproni Egyetem, Mezőgazdaság, halászat és erdészet

345 . Tolvaj László - Soproni Egyetem, Mezőgazdaság, halászat és erdészet

Egyszeri éves idézettségi rangsor 2024 :

128. K.M. Faridul Hasan - Kémia

166. Mátyás Csaba - Soproni Egyetem, Mezőgazdaság, halászat és erdészet

206. Pásztory Zoltán - Soproni Egyetem, Mezőgazdaság, halászat és erdészet

267. Tolvaj László - Soproni Egyetem, Mezőgazdaság, halászat és erdészet

A Ioannidis-féle rangsor nemzetközi elismertsége és presztízse jelentős előnyt biztosít mind a kutatók, mind az egyetem számára. A kutatók számára a nemzetközi figyelem karrierjük tekintetében új együttműködési lehetőségeket és kutatási támogatásokat hozhat. Az egyetem hírneve pedig növekszik, ami hozzájárul a tudományos láthatóság fokozásához, valamint elősegíti a nemzetközi kutatási együttműködések kialakítását, és vonzóbbá teszi az intézményt a hallgatók és kutatók számára egyaránt.