Felavatták a helyreállított Erzsébet forrást a Soproni Egyetem Botanikus Kertjében

Több mint 120 évet repültek vissza az időben, akik részt vettek a Soproni Egyetem forrásavató ünnepségén. 1903. november 3-át idézte fel beszédében Dr. ifj. Sarkady Sándor, tudományos kutató, az Erzsébet forrás történetének kiváló ismerője.

A soproni m. kir. Honvéd Főreáliskola parkjában ezen a napon került sor az ott csobogó forrás és az előtte álló szobor ünnepélyes felavatására. Civilek nem, csak tisztek és azok feleségei, valamint a katonai főreál növendékei vettek részt a régi ünnepségen, és láthatták a meggyilkolt Erzsébet királyné mellszobrát. Nyomát sem találjuk mára már a szobornak és a forrás felfedezésére is várni kellett.  2019 őszén a Botanikus Kert munkatársai jöttek rá, hogy a sziklakertnek vélt falmaradványok valójában egy elfeledett, feledésre ítélt forrás romjai.

Az 1982-ben végzett erdész évfolyam támogatásával ezen a nyáron teljesen helyreállították a szakemberek a régi forrást. Az Alumni összefogott és segített, hogy az Alma Mater egy új kinccsel gazdagodjon- hangzott el avató ünnepségen. Csóka Péter, A Soproni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagja, a Valéte’82 Alapítvány képviselője beszédében elmondta, igyekeznek a lehető legtöbb helyen segíteni, legyen az egy támogatandó ifjú hallgató vagy a Botanikus Kert egy szegletének megszépítése. Így adóznak az egyetemen végzett évfolyamtársaik emlékének is, akik már nem lehetnek velünk.

Prof. Dr. Fábián Attila, rektor mint házigazda köszönte meg a támogatást és a helyreállításban résztvevők munkáját. A forrás a „tudás forrását”, az egyetemet is szimbolizálja – a generációról-generációra átörökített hagyományokat, a tudásában gyarapodó nemzedékeket- emelte ki az egyetem vezetője.

A helyreállított Erzsébet forrást a történelmi egyházak képviselői áldották meg. Az avató ünnepséget Schubert, fuvolán játszott dallamai tették még ünnepélyesebbé. A 100 éves Botanikus Kert új ékessége mától látogatható.

A Kisalföld tudósítása az alábbi linken olvasható: