Kreatív élmények a Soproni Egyetemen a Sopron Design Week keretében

Idén Október 10. és 20. között ismét megrendezésre kerül a Sopron Design Week, amely a Budapest Design Week szerves részeként varázsolja Sopront a kreativitás és dizájn egyik vidéki fellegvárává. Az élményközpontú programok célja, hogy az érdeklődők megismerjék a magyar design és tárgykultúra sokszínű világát. A Soproni Egyetem idén három különleges eseménnyel gazdagítja a programot, amelyek a dizájn, építészet, grafikai tervezés és képzőművészet iránt érdeklődők számára kínálnak izgalmas felfedeznivalókat.

Az Erzsébet kertben, a Cházár András téren, a P. épületben látható építész és grafikus diploma kiállítás egy inspiráló utazás a fiatal tehetségek munkáin keresztül. Itt a Soproni Egyetem Kreatívipari Intézetének hallgatói mutatják be projektjeiket. A kiállítás lehetőséget ad a látogatóknak, hogy megismerkedjenek a formatervezés és építészet legfrissebb irányzataival, miközben bepillantást nyerhetnek a fiatal alkotók kreatív világába.

Október 16-án, 18.30.-kor egy igazán különleges program keretében az Esterházy Palota Erdészeti Múzeumban, a bor és a dizájn találkozik. Az esemény középpontjában az ausztriai Esterházy borászat boroscímkéinek tervezési folyamatai állnak. Az esti kóstoló során, Erdélyi Csilla a borászat vinotékájának munkatársa jóvoltából testközelből is megtapasztalhatják az érdeklődők, hogy miként válik a dizájn a borászat egyik legfontosabb eszközévé.

A programok sorát október 18-án a Ligneum Rendezvényházban megrendezésre kerülő könyvbemutató koronázza meg, ahol Kovács-Gombos Gábor festőművész művészi pályafutásáról szóló könyv kerül bemutatásra. A művésszel és a könyv szerzőjével, Martos Gábor művészeti íróval Szekeres Kriszta kulturális szervező beszélget. Az esemény különlegessége, hogy a szerző nemcsak objektív elemzést ad a művész munkásságáról, hanem barátságuk révén betekintést enged a művek érzelmi hátterébe is. Közreműködik Révész József csellóművész. A könyvbemutatóra a Magyar Festészet Napján kerül sor, a helyszínen pedig a könyv megvásárolható.  A rendezvény lehetőséget nyújt a látogatóknak, hogy közelebb kerüljenek egy olyan művészhez, aki hosszú évtizedek óta meghatározó alakja Sopron és az ország művészeti életnek.

.