Kutatók éjszakája a Soproni Egyetemen 2024.szeptember 27-én

kutej24_event.jpg

Touch some grass! – a középiskolásokat szólítja meg ezzel a Soproni Egyetem és hívja őket szeptember utolsó péntekén az intézmény soproni, Bajcsy-Zsilinszky úti campusára. Az idei Kutatók Éjszakája kimondottan a fiataloknak szól, hogy egy izgalmas estét tölthessenek el az egyetemen. Az épületek nyitva állnak a kései órákban is és mindenhol lesz valami, ami új és érdekes. Előkerülnek a drónok, minden méretben és mennyiségben. A legmodernebb alkalmazási területeket és technikákat ismerő szakemberek mindent elmagyaráznak majd. A faipari ismeretek fellegvárában például a lézer sokoldalúságával ismerkedhetnek az érdeklődők. A faipar mellett természetesen az erdészeti tudományokba is bepillanthat az ifjúság. Gombákról, rovarokról, az éjszakai erdő titkairól többet is megtudhat az, aki bevállalja a kalandot a sötétben. A Kémiai Intézet kísérletekkel készül. A Pedagógiai Kar oktatóival pedig önismereti utazás veszi kezdetét.  Az érkező diákok egy pecsétgyűjtő lappal látogathatják végig a helyszíneket és végül nyereményjátékon vehetnek majd részt. Pihenni, találkozni a campus szívében álló LIGNEUM Rendezvényházban lehet egész este. Az itt berendezett játékbarlang lesz a lazítás színtere. A soproni Botanikus Kert tehát mindenkit vár a sötétben, ám az sem marad szórakozás nélkül, aki aznap este csak a soproni Erzsébet utcáig gyalogol. A Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar épületének ajtaja is nyitva áll a marketing, pénz-és gazdasági ügyek iránt érdeklődők előtt. A cél, minél több helyszínen minél több ismeret és élmény begyűjtése- kicsit kiszakadni otthonról, tapasztalni valami egészen mást!

Vegyél részt a kalandban – Touch some grass!

kutej24_web.jpg

Érkezni 09.27-én este a Soproni Egyetem Bajcsy-Zsilinszky utcai főkapuján érdemes

Programok megtalálhatók a Kutatók Éjszakája központi oldalán:

Kutatók Éjszakája – 2024. szeptember 27 - 28. (kutatokejszakaja.hu)

Részletek, ízelítők

https://www.facebook.com/soproni.egyetemi.programok/ vagy https://www.instagram.com/soproniegyetem/