Magyar-Afrikai Rektori Konferencia a Soproni Egyetem részvételével

A Soproni Egyetem, a Miskolci Egyetem és a Magyar Rektori Konferencia szervezésében 2024. október 16-án tartották meg az I. Magyar-Afrikai Rektori Konferenciát Budapesten.  A közel 40 magyar és afrikai felsőoktatási résztvevő az együttműködés és a kétoldalú kapcsolatok fejlesztése iránt kötelezte el magát. Az előadásokból és hozzászólásokból kiderült, hogy Magyarország és az afrikai kontinens országai számára elsődlegesen a közös képzések, a mobilitások és a közös kutatások, publikációk jelenthetnek kapcsolódási lehetőségeket. A Rektori Konferencia az Afrikáért Alapítvány által szervezett „Magyar - Afrika Hét” című rendezvény részeként került megrendezésre. A Soproni Egyetem és a Miskolci Egyetem társszervezőként jelent meg a szerdai Oktatási és Nemzetközi Fejlesztési Napon. A Soproni Egyetem kutatási és külügyi rektorhelyettese, Prof. Dr. Lakatos Ferenc záró beszédében az intézmények közötti kapcsolatok elmélyítéséről és a személyes kapcsolatok szerepéről beszélt és kihangsúlyozta a női kutatók támogatásának fontosságát is.