Nyári napok Sopron belvárosában – tárlatvezetéssel, gyermekprogrammal vár az Esterházy Palota

Tolvaj járt az épületben! – áll a soproni Templom utca egyik műemlék házának bejáratánál. Megijedni azonban nem kell, ez csak az Esterházy Palota Erdészeti Múzeum új nyári gyermekprogramjának felhívása. A nyomozós játék közben a családok végig járhatják a középkori épület minden zeg-zugát, így lesz a múzeumlátogatásból izgalmas időtöltés a legkisebbek számára is.

Az Esterházy Palota a Soproni Egyetem kezelésében várja látogatóit. Az épület és udvara számos történelmi korról ad tanúbizonyságot. A kiemelt műemlékvédelem alatt álló, kora barokk stílusban épült ház számos középkori részletet rejt. A palota dísztermében a mai napig látható a XVI. századból való kváderes falfestés. Az épület tulajdonosait 1379-ig lehet visszavezetni.  Az Esterházy családhoz 1614-ben került hozományként, amikor Esterházy Miklós házasságot kötött Dersffy Orsolyával. Ez időtől fogva, 1945-ig volt a család birtokában. Több ismert személyiség is vendégeskedett e falak között, köztük a kiváló zeneszerző, az Esterházyak udvari karmestere: Joseph Haydn.

A kultúra ma sem hiányozhat az Esterházy Palota Erdészeti Múzeum falai közül. A nyári napokat színielőadások színesítik, a Soproni Egyetem dolgozóit és hallgatóit a Déryné program keretében várják idén nyáron is az udvaron berendezett kis színházba.
Az Esterházy Palota Erdészeti Múzeum Melinda termében augusztus végéig kiállítás látható. Elsőéves hallgatók terveztek díszleteket Madách Imre- Az Ember tragédiája című darabjához a Soproni Egyetem Faipari Mérnöki és Kreatívipari Karán. A tervek között jó néhányat találunk, melyet akár azonnal színpadra is lehetne állítani.

A múzeum állandó kiállításai közül a legérdekesebb a Hidvégi Béla magángyűjteményéből álló gyűjtemény, mely öt kontinens ritkaságszámba menő és díjnyertes trófeái, egyedi népművészeti emlékei segítségével mutatja be a világvadász életét.
A Fő tér szomszédságában található Esterházy Palota valóban jó választás a nyári napokra minden korosztálynak. Az elérhetőségekről, nyitvatartásról az alábbi weboldalon tájékozódhatnak:

Az Esterházy Palota Erdészeti Múzeum programjainak összefoglalója a SopronMédia műsorán:

Díszlettervező kiállítás:

Magyar Álomvasutak előadás: