„A bükk és a bükkösök Magyarországon” címmel jelent meg az MTA Erdészeti Tudományos Bizottságának IV. tanulmánykötete. Az 508 oldalas, ragyogóan illusztrált, elegáns megjelenésű kötet az MTA Erdészeti Tudományos Bizottságának kezdeményezésére jött létre, kiadója a Soproni Egyetem Kiadó.
„A bükk és a bükkösök Magyarországon – egy különösen veszélyeztetett fafaj és társulásainak perspektívái” címmel rendeztek konferenciát Budapesten az Agrárminisztériumban november közepén. Az MTA Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat részeként szervezett tudományos ülés volt a monográfia könyvbemutatója is. Az impozáns tanulmánykötet szerkesztői: Bartha Dénes, Csóka György és Mátyás Csaba- a Soproni Egyetem és az ERTI kutatói. A könyvet egyébként 106 főből álló szerzőgárda jegyzi, 66 lektor segítette a szerzők munkáját. A hiánypótló kiadvány finanszírozása a TKP 2021-NKTA pályázati program keretében valósult meg.
A magyar erdők kezelése és gyarapítása során a klímaváltozáshoz való alkalmazkodást kell a középpontba állítani, ami erdeink egyik kiemelkedő élőhelyeként a bükkösökben jelenti a legfontosabb feladatot a szakemberek számára – mondta el Zambó Péter, államtitkár a szakmai rendezvényen. A könyvbemutatón résztvevők előadásokon ismerkedhettek meg a könyv témáival.
A konferencia előadásai hamarosan elérhetők az MTA ETB honlapján (https://www.uni-sopron.hu/mta-etb). A kiadvány bolti forgalomba nem kerül, beszerzésének lehetőségeiről a fenti webcímen hamarosan tájékoztatás fog megjelenni. A teljes kötet letölthető, elektronikus verziója szintén ezen a címen lesz elérhető.
Fotó: Vermes Tibor
Kapcsolódó elérhetőségek
Kapcsolódó tartalmak
- Léleknek és testnek a természet kincseiből – év végi kulturális kavalkád az Erdészeti Múzeumban
- Elindult a Soproni Egyetem „Természetesen Veled” podcast sorozat
- Nyílt Nap a Soproni Egyetemen, december 4-én!
- 40 éve a jövő szolgálatában - levéltári szakmai nap a Soproni Egyetemen
- Sózzunk, vagy ne sózzunk? - Folytatódott a Soproni Nyugdíjasegyetem
- Kiváló kutatási infrastruktúra díj a Soproni Egyetem Erdészeti és Faipari Innovációs Központnak
- Zenetörténeti pillanat : először muzsikált együtt a Juventus Fúvószenekar és a Hunyadi AMI
- A Soproni Egyetem szakemberei az erdők jövőjéről: hogyan alkalmazkodhatunk a klímaváltozáshoz?
- Ősbemutató a soproni Esterházy-palotában
- Népszerű a pulcsi kiállítás a Ligneumban - közönségszavazás november 25-ig!